9. Katta Başlayan Yangın Kablolardan 14. Kata Sıçradı !!

reklam

Adana’da 15 katlı bir apartmanın 9. katında başlayan yangın 14. kata sıçrayarak, iki dairenin yanmasına neden oldu. Yangın sırasında site sakinleri büyük korku yaşadı.

Adana‘da lüks bir site içerisindeki apartmanda çıkan yangın korku dolu dakikalar yaşattı. Yangında annesinin evde kaldığını düşünen genç kız gözyaşlarına boğuldu. Yangında dumandan etkilenen 1’i çocuk 4 kişi hastaneye kaldırıldı.

15 katlı lüks bir sitenin 9’uncu katında çıkan ve üst katlara sıçrayan yangın, itfaiyemerdiveninin kısa kalması nedeniyle yaklaşık 1,5 saatte kontrol altına alınabilirken, 14’üncü katta mahsur kalan 16 yaşındaki Sema Güneş’in uzun süre kurtarılmayı beklemesi büyük korku yaşattı.

YANGIN DİĞER DAİRELERE SIÇRADI

Merkez Seyhan ilçesi Pınar Mahallesi’nde, Kayapark Gold Sitesi’ndeki apartmanın 9’uncu katında bulunan havalandırma boşluğunda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler daha sonra apartmanın 14 ve 15’inci katındaki dairelere sıçradı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edildi.

İTFAİYE ARAÇLARININ MERDİVENLERİ YETERSİZ KALDI

Bu arada binanın 11, 13 ve 14’üncü katında mahsur kalanların olduğunun bildirilmesi üzerine ekipler, söz konusu kişileri kurtarmak için çalışma başlattı. İtfaiye araçlarının merdivenlerinin yetersiz kalması üzerine 11. katta mahsur kalan bir kadın ve 2 yaşındaki çocuk, ekiplerin yönlendirmesiyle yangın merdiveninden inerek kurtuldu. Yangın merdiveninden binaya giren bazı itfaiye görevlileri, 13’üncü kattaki yaşlı bir kadını da bulunduğu daireden çıkarttı.

14. katta mahsur kalan Serap Güneş ise itfaiye aracının merdiveninin, bulunduğu kata yetişmemesi üzerine yaklaşık bir saat kurtarılmayı bekledi. Ekipler, daha sonra 14. kata ulaşarak genç kadını bulunduğu yerden kurtardı. Dumandan etkilendiği görülen 1’i çocuk 4 kişi, ambulansta yapılan ilk müdahalenin ardından kentteki bazı hastanelere kaldırıldı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

BENZER KONULAR

YORUMLARYorumlar (1 Yorum)

  • I follow you on Pinterest, sicsbrube to the blog and newsletter! Triple whammy! I use 2 email addresses and I can’t remember which I used for which part:

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?