Bombalı Çiçeği Alan Çaycı: Hain Olduğunu Ne Bileyim..

reklam

Seyhan İlçe Teşkilatı’nda bomba yerleştirilmiş saksı çiçeğini, partiye getiren kişiden alan çaycı Cemil Yağız olayı anlattı.

Bombalı Çiçeği Alan Çaycı: Hain Olduğunu Ne BileyimHDP‘nin Mersin il ve Adana Seyhan ilçe binalarına önceki gün eşzamanlı olarak düzenlenen bombalı saldırılarla ilgili soruşturmalar çok yönlü olarak sürüyor. Seyhan İlçe Teşkilatı’nda bomba yerleştirilmiş saksı çiçeğini, partiye getiren kişiden alan çaycı Cemil Yağız olayı anlattı. Yağız, “Baktım 30-35 yaşlarında bir genç. 1.70 boylarında, elinde saksılı çiçek. Küçük bir çiçekti. Ağır değildi. Partiye getirdiğini söyleyince, ‘Kim gönderdi?’ dedim. ‘Mısır Çarşısı esnafı gönderdi’ deyince çiçeği aldım. ‘Gel bir çay iç’ dedim ama gitti.”

“PATLAMANIN OLDUĞU ODADA HER GÜN TOPLANTI YAPILIRDI, O GÜN İPTAL EDİLMİŞTİ”

Her gün onlarca çiçek, şeker, çay getiren olduğu için şüphelenmediğini ve çiçeği duvar dibindeki dolaba koyduğunu belirten Yağız, “Bir gün sonra başkanın odasına gittim. Rahatsız etmeden çıktım, çay ocağına girerken patlama oldu. Duvar delindi. Patlamanın olduğu odada her gün toplantı yapılırdı. O gün iptal edilmişti. Katliam için bomba gönderilmiş. Ben çiçek getiren kişinin hain olduğunu ne bileyim, her gün çiçek geliyordu” diye konuştu.

“EĞER TOPLANTIYI YAPSAYDIK HER YER KAN GÖLÜNE DÖNERDİ”

HDP Seyhan ilçe yöneticisi Mehmet Taşpınar “Eğer toplantıyı yapsaydık her yer kan gölüne dönerdi” dedi.

Mersin HDP il binasına bombalı çiçeği getiren kişinin ise partililerle çay içip 20 dakika sohbet ettiği belirlendi. Bombalı çiçeğin teslimi sırasında partide bulunan 3 kişinin ifadesini alan polis ekipleri, çiçeğin büyük bir kap içinde sarı, kırmızı, yeşil renklerle süslendiğini, bir milletvekili adayı adına partiye teslim edildiğini tespit etti.

EŞKÂLİ BELLİ

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, eşkâlin belirlendiğini belirterek “Olayın faillerinin yakalanmasına dönük bilgiler olduğu için ayrıntı vermek doğru değil. En kısa zamanda faillerin ortaya çıkarılacağını düşünüyoruz. Çiçek balkona konulmuş ve patlama balkonda meydana geliyor” dedi. Adana Valisi Mustafa Büyük ise patlama ile ilgili inceleme ve soruşturmanın ciddi bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

BENZER KONULAR

YORUMLARYorumlar (1 Yorum)

  • Bu gruba dikkat edin, albfcm e7ok başarılı, f6zellikle tek bir şarkıya odaaklnılmayıp, her bir şarkının ayrı ayrı adresini bulduğu nadir e7alışmalardan. Bir de cover koymuşlar ki, esasen e7ok rislik bir taşın altına ellerini sokmuşlar. zira Kf6r Bıe7ak gibi sanate7ısı YAŞARla bfctfcnleşmiş klasik olmuş bir şarkıyı, f6zfcnfc bozmadan ama tarzlarına da uydurarak yenilenmiş halde dinleyiciye sunmak heyecanlandırıcı bir risk ve bu riski iyi karşılamışlar. piyano eşliğinde dinlediğimiz kf6r bıe7ak, rock tınılarıyla bambaşka bir forma bfcrfcnmfcş Yaşar’ın albfcmde sf6ylemediği şiir kısmını KOZ grubu ie7in şarkının sonunda sf6ylemesi ise hoş olmuş. Albfcmde f6zellikle Kf6r Bıe7ak, Hfczfcn Akşamları, Kae7 Gece ve Sevemedim şarkıları dikkat e7ekici. Şarkı sf6zlerinin tutarlılığı ve anlamsal bağlantılarının yerinde olmasının yanı sıra, melodik bfctfcnlfcğfc, kulağı yormadan dinlenebilmesi, solistin ses rengi e7ok uyumlu; tfcm albfcmfcn sanki A1 den başlayıp B10 a kadar bir hikaye anlatıyor duygusu vermesi ise albfcmfcn bir diğer hoşluğu. Bu albfcmfc alın, pişman olmayacaksınız

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?