Sloukas Fenerbahçe’de..

reklam

Fenerbahçe Ülker, yeni sezon için transferde ilk adımı attı. Sarı-Lacivertliler, Olympiakos’un 25 yaşındaki oyun kurucusu Kostas Sloukas ile 2 yıllığına anlaşma sağladı, iş sadece imzaya kaldı.

Kulüp tarihinin ilk Final Four deneyimini Madrid’de yaşayan Fenerbahçe Ülker, Önümüzdeki yıllarda da aynı noktada olma kararlılığını ilk günden ortaya koydu Final Four öncesi coach Zeljko Obradovic ile anlaşma sağlayan Sarı-Lacivertliler, transferde de ilk bombayı patlattı. Kanarya Olympiakos!un oyun kurucusu Kostas Sloukas’la anlaşmaya vardı. Fenerbahçe Ülker’le Sloukas arasındaki anlaşmanın 2 yıllık olacağı ve tarfların her konuda el sıkıştığı ifade edildi. Yunan kaynaklar, transferin yalnızca imzaya kaldığının altını çizdi.

Habertürk’ün haberine göre; 25 yaşındaki 1.90’lık oyun kurucu, 2011 yılında transfer olduğu Yunan devinin 2012 ve 2013 Euroleague şampiyonluklarında önemli pay sahibi olmuş, kritik anlarda sorumluluk üstlenmesi ve uzun mesafeli şutlarıyla öne çıkmıştı. Olympiakos’un kısa rotasyonunda Spanoulis’in ardından en önemli parça olan Slokuas, bu sezon THY Euroleague’de 29 maçta 18 dakika ortalamyla 6.7 sayı, 3.1 asist, 1.9 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

2.128

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?