Göbek Eritmenin Yolları

reklam

Göbek eritmek düşündüğünüz kadar zor değil. Biraz irade , biraz kararlılık , Bir kaç basit öneriyle, birkaç gün içinde göbeğinizi kontrol altına alabilirsiniz.

*** Spor

Hem genel beden sağlığı hem forum korumada en başta düşünmeniz ve yapmanız gereken eylemdir. Düzenli spor yaparak formunuzu koruyabilir günlerinizi daha zinde geçirebilirsiniz. Amam unutmayın Sporda devamlılık ve düzen şarttır. Kendinize zamanınıza ve sosyal statunuze göre bi spor seçin ve hayaıtınzda sürekli spora yer verin

 

*** Dengeli Beslenme

 

Beden sağlığınız ve vucudunuzun formda görünebilmesi için dikkat etmeniz gereken hususlardan biride beslenmedir . Yemek yerken aşırıya kaçmayın. Hamur işlerini fazla tüketmemeye özen gösterin. Gece geç saatlerde yemek yemekten kaçının. Bütün beslenme uzmanlarının da belirttiği gibi 3 beyaz ı ( tuz , şeker , un) beslenmenizde oldukca azaltmaya calışın.

Sohbet ortamlarında arkadaş toplantılarında sıkca yapılan hatalardan biri ikram çeşitleridir. Genelde hamur işleri ve tatlılar özellikle bayanlar arasındaki sohbet ortamlarının menüsünü oluşturur. İkaramı geri çevirin demiyoruz ama tüketirken daha dikkatli olunması tavsiye edilir. Çünkü sohbet ederken ikram tüketiminde aşırıya kaçıldığı oluyor…

 

**** Alternatif Öneriler
Spor ve dengeli beslenme dışında formunuzu korumanızda yardımcı olabilecek göbek eritmede faydası olacagına inandığımız bir kaç önerimiz var size…

– İri tuzla banyo yapın. İri tuz terletir ve vücuttaki fazla suyun vücut dışına atılmasına, derinin metabolizmasının hızlanmasına yardımcı olur. Marketten birkaç torba iri tuz alıp, banyodan önce bir bardak iri tuzu biraz sıcak suyla karıştırarak, karnınızın üstüne sürün. 10 dakika ellerinizle masaj yapın. Daha sonra sıcak suyla durulayıp banyonuzu yapın. Pahalı spalara gitmeden vücut bakımınızı yapın.

– Masaj kremiyle karnınızı ovalayın. Bu uygulama, karın bölgesindeki yağın giderilmesi için etkilidir. Masaj, derinin ısısını yükselterek enerji tüketimini artırmanın yanı sıra bağırsakların hareketlerini de hızlandırır. Kan dolaşımını hızlandıran masaj fazla suyun da vücuttan atılmasına yardımcı olur. Her gün masaj yapmayı ihmal etmeyin.

– Her gün düzenli olarak soya sütü içeren içecekler tüketmeye özen gösterin. Soya sütü fazla şekerin yağa dönüşmesini engelleyerek günlük olarak alındığında karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor

– Göbeğinize yetecek miktarda Türk kahvesi telvesini biriktirin ve biraz zeytinyağı ekleyip karıştırın. Göbeğinize karışımı yedirerek sürün ve streç filmle sıkıca sarın. İki saat bekletip ılık suyla durulayın.

– Bunların dışında çalışırken , tv izlerken , oturdugunuz ve boş kaldıgınız zamanlarda ayaklarınızı uzatıp kaldırarak gomeginize cekip serbest bırakarak ta kısa ama sık sık tekrarlayacagınız basit hareketlerde göbek eritmenizde faydalı olabilir.

beden sağlığınız , diyet ve dengeli beslenme konusundaki sizi bilgilendirebilecek yazılarımızı www.sohbetbitmez.net sitemizden takip edebilirsiniz.

Sohbetbitmez ailesi olarak sağlıklı günler dileriz…

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

2.887

1

BENZER KONULAR

YORUMLARYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?