Hakkari Valiliği, Asker ile Polisin Çatıştığı İddiasını Yalanladı..

reklam

PKK’ya yakınlığıyla bilenen haber ajansı tarafından ortaya atılan Hakkari’de polis ile askerin çatıştığı iddiası, Valilik’ten yapılan yazılı açıklama ile yalanlandı.

Hakkari Valiliği, Asker ile Polisin Çatıştığı İddiasını YalanladıHakkari Valiliğinden “Hakkari’de polis ile asker arasında çatışma çıktı” yönündeki iddiaların asılsız olduğu bildirildi.Türkiye üç gündür çok çarpıcı, bir o kadar korkutucu ve endişe verici bir iddiayı gizlice konuşuyor. Bu iddianın kaynağı PKK’ya yakınlığı ile bilinen ANF haber ajansı.

Iddiaya göre kısa süre önce Hakkari Yüksekova’da operasyon çıkmak isteyen özel tim polisleriyle buna karşı çıkan askerler arasında çatışma çıktı ve 3 astsubay ile 5 polis yaşamını yitirdi. HDP lideri Demirtaş dünkü Mersin mitinginde ilk kez bu iddiayı dile getirdi.

İşte Demirtaş’ın o sözleri: “Bu haber daha kamuoyuna yansımadan ben de böyle bir şey duydum. Bunun gerçek olduğuna dair ciddi veriler var. Çünkü isimler var. Hatta yaralılardan bazılarının yattığı hastanelerin isimleri var. Bursa’da bile bir yaralının yattığı, tedavi gördüğü söyleniyor. Fakat hükümet bunun üstünü nasıl örter, nasıl kapatır? Bu meselenin üstüne gideceğiz. Nedir, neyin nesidir? Orada da Ağrı diyadin’e benzer bir provokasyon girişimi mi oldu? Hükümetin bunların üstüne gitmesi lazım.” Hükümet üstüne gider mi, bilinmez. TSK’nın ne diyeceği, ne yapacağı daha bir merak konusu benim için.”

ASKERİ KAYNAKLAR: DELİ SAÇMASI

Askeri kaynaklar: ‘Bu tam bir deli saçmasıdır. Bir askerin parmağı kanasa bunun üstü örtülemez, birkaç astsubayın öldüğü söylenen bir çatışma gizlenebilir mi? Askerlerin aileleri susar mı?’

VALİLİK SON NOKTAYI KOYDU

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bazı yazılı ve görsel medya organlarında, Hakkari sınırları içerisinde asker ve polisin çatıştığı, yaralananların ve ölenlerin olduğu, bunların gizlendiği şeklinde haberler yer aldığı belirtilerek, “Bu yönde yapılan haberler asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

1.919

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?