İstanbul’da Dev Hayali İhracat Operasyonu! Çok Sayıda Gözaltı Var..

reklam

İstanbul polisi, şafak vakti bir çok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Hakkında gözaltı kararı bulunan 76 isimden 52’si yakalandı.

Başakşehir ve Bakırköy başta olmak üzereİstanbul‘un birçok bölgesinde hayali ihracat operasyonu düzenlendi. 76 şüpheli hakkında yakalama kararının bulunduğu operasyonda 95 adrese baskın yapıldı. Operasyonda aralarında dövizci, gümrük memurları ve iş adamlarının da bulunduğu 52 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “vergi usul kanununa muhalefet”, “kaçakçılıkla mücadele kanununa” ve “hayali ihracat” yaptıkları öne sürülen şahıslara yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmaların ardından bu sabahönceden belirlenen 95 adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlendi. 76 kişinin arandığı operasyonda aralarında dövizci, gümrük memurları ve iş adamlarının da bulunduğu 52 şüpheli gözaltına alındı.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ DE DESTEK VERDİ

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen “hayali ihracat” soruşturması kapsamında düzenlenen operasyona Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Özel Harekat polisleri de destek verdi.

LÜKS SİTEYE BASKIN

Operasyon adreslerinden biri de Bakırköy ilçesi Osmaniye Mahallesi, Sığırtmaç Caddesi’nde bulunan lüks bir site oldu. Lüks siteye giren polis ekipleri içeride incelemelerde bulunurken başka bir ekip de Başakşehir Güvercintepe Mahallesi’nde bulunan bir rezidanstaki iki daireye operasyon düzenledi.

GÖZATINA ALINAN KİŞİ RAHATSIZLANINCA AMBULANSLA HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ

Öte yandan, Osmaniye Mahallesi, Sığırtmaç Caddesi’nde bulunan lüks bir sitedeki incelemenin ardından gözaltına alınan bir kişi rahatsızlanınca adrese ambulans çağırıldı. Gözaltına alınan kişi eli kelepçeli olarak ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü. Rezidanstaki incelemelerin ardından ise iki kişi gözaltına alındı.

EMNİYET’E GÖTÜRÜLDÜLER

Şüpheliler, hastanelerde doktor kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘nün Vatan yerleşkesine getirildi.

Şüpheliler arasında gümrük memuru, iş adamı ve döviz bürosu çalışanlarının da bulunduğu bildirildi.

SAHTE EVRAKLA VERGİ KAÇAKÇILIĞI!

Şüphelilerin, yurt dışından getirdikleri tekstil ürünlerini gümrükte sahte evrak düzenleyerek iç piyasaya sundukları, vergi kaçakçılığı yaparak devleti zarara uğrattıkları iddia edildi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

1.968

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?