Sesli Sohbet Nedir

reklam

Sesli Sohbet Nedir?

Sesli sohbet nedir ? İnternet üzerinden gerçekleşen bir iletişim yöntemidir. Sesli sohbet, İnternet Üzerinden Ses Protokolünü veya VoIP’yi kullanır. İnsanların internet bağlantısı olan bir bilgisayar kullanarak dünyanın hemen hemen her yerinde ücretsiz telefon görüşmesi yapmalarını sağlar.

Skype™ en popüler sesli sohbet programlarından biridir. Çevrimiçi olarak veya internet işlevine sahip bir cep telefonunda kullanılabilir. Bununla birlikte, basit bir arama yaparak bulabileceğiniz çevrimiçi birçok ücretsiz sesli sohbet programı vardır. Bu programlar genellikle ücretsizdir ve kullanılmadan önce bir bilgisayara indirilip kurulması yeterlidir.

Bir Global sesli sohbeti kullanırken, genellikle bağlı bir mikrofona sahip bir kulaklık kullanmak gerekir. Kulaklıklı mikrofon setinde bir veya iki kulaklık olabilir ve bilgisayara kablosuz olarak veya bir USB bağlantı noktası üzerinden bağlanabilir. Mikrofon genellikle kulaklığa takılır ve kulak kapaklarından birine yerleştirilebilir veya kulaklıktan uzanıp çene kemiğinin yanında durabilir.

Bu kulaklık türü, özellikle çevrimiçi video oyunları oynayan kişiler arasında popülerdir. Oyuncular arasında çevrimiçi etkileşime izin veren birçok çok oyunculu oyun vardır ve sesli mobil sohbet, oyuncuların oyunu oynarken durup mesaj yazmak zorunda kalmadan kolayca iletişim kurmasını sağlar. Ayrıca, çalışanların çağrı merkezlerinde çalışabildiği, çağrı cevaplayabildiği veya dünyanın her yerindeki kullanıcılara telefon görüşmesi yapabildiği işletmelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tür bir kulaklık, telefonu kulağınıza yakın tutmaktan tüm gün daha rahat kullanmakla kalmaz, aynı zamanda çalışanların daha verimli olmasını sağlar.

Sesli Sohbeti Kimler Kullanır

Sesli sohbet bir şirketin dünya çapında birden fazla lokasyona sahip olabileceği durumlarda iş dünyasında da kullanılır. Çalışanlar, seyahat etmek zorunda kalmadan çevrimiçi bir tartışma programına kaydolabilir ve toplantıları planlayabilir veya belgeleri bu şekilde paylaşabilir. Bu, bir işletmeye çok zaman ve para kazandırabilir. Hatta bazı insanlar başka bir ülkeden biriyle yabancı dil öğrenmek için çevrimiçi ses programlarını bile kullanıyor.

Kızlarla Sesli sohbet programı kullanmanın başka bir yöntemi de web kamerası kullanmaktır. Bir web kamerası kullanırken, genellikle bir kulaklık takmak gerekli değildir. bunun yerine web kamerasında sesi alan yerleşik bir mikrofon bulunur. Çevrimiçi sohbet yöntemi, nadiren birbirini görme şansına sahip olan aile üyeleri veya arkadaşlar için ideal olabilir. Mobil sohbet programlarından birini kullanarak, dünyanın her yerinden insanlarla iletişimde kalmak daha kolay ve daha ucuzdur.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

BENZER KONULAR

YORUMLARYorumlar (2 Yorum)

  • Hayırlı akşamlar..Siteyi çok beğendim sohbeti harika tavsiye ederim şimdiden keyifli sohbetler : )

  • Öncelikle herkese keyifli sohbetler diliyorum. Dünyanın dört bir yanından insanlarla sohbet etmek çok güzel. Siteyi çok beğendim harika sohbet platformu güvenli şekilde istediğiniz kadar sohbet edebilirsiniz. sohbet edenlerin kişisel bilğileri her zaman gizli kalıyor bu yönden site çok güzel ve saygının sevginin tek adresi diyebilirim. Teşekkürler chatx.org ))))

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?