Tekstil Devi Seven Hill Resmen Battı

reklam

Hazır giyim sektörünün önemli isimlerinden Seven Hill hakkında mahkeme iflas kararı verdi. Şirketin varlıklarının 80 milyon liralık borcunu karşılamaya yetmediği ifade ediliyor.

Kendi markasını yaratmak üzere 1990’lı yılların sonunda yola çıkan Hüseyin Özbek‘in kurduğu Seven Hill özellikle krizli dönemlerde büyümesini sürdürdü. Marka, Türkiyegenelinde 80’i aşkın mağaza ve yüzlerce çalışana ulaştı. Ancak iki yıl önce mali yapısı bozulan Seven Hill “Beş Yıldız Tekstil ve Konfeksiyon SanayiTİCARET A.Ş. ve Özbek Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.” için iflas erteleme başvurusu yapıldı.

KAYYUM DA KURTARAMADI

Dosyaya bakan BakırköyTİCARET Mahkemesi 13 Eylül 2013’te şirketleri iflas erteleme kapsamına aldı. Bu kararla şirketler alacaklılara karşı korumaya alınmış oldu. Mahkeme şirketlerin yönetimine kayyum atadı. İflas erteleme süreci devam ederken karar temyiz edildi. Yargıtay her iki şirket için verilen iflas erteleme kararını bozdu. Şirket avukatlarının yaptığı süre uzatım talebi ise reddedildi. Kayyum heyeti de şirketin geleceği ile ilgili olumlu bir tablo ortaya koyamayınca şirketin iflası gündeme geldi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

1.778

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?