TIR Şoförünü ‘Defol Türk’ Diyerek Öldürmüşler !!

reklam

Almanya’da 2 gün kızını otogara bırakmaya giden Türk TIR şoförünü, beyzbol sopalı 5 Rus genci döverek öldürmüştü. Olayın Türk düşmanlığında olduğu ortaya çıktı.

Almanya‘nın Bielefeld kenti yakınlarında bulunan Löhne kasabasında yaşayan Harun Aydurmuş, beyzbol sopalı 5 Rus genci tarafından kafatası parçalanana kadar dövülerek öldürülmüştü. Olayın Türk düşmanlığında olduğu ortaya çıktı.“DEFOL TÜRK” BAĞIRMIŞLAR

Kardeşinin ırkçılık kurbanı olduğunu öne süren Harun Aydurmuş, “Bir Alman kadın, gençlerin kardeşime vururken ‘Defol Türk’ diye bağırdığını söyledi” dedi.

TAM HAYATIN TADINI ÇIKARACAKTI

Gümüşhaneli Harun Aydurmuş (45), 8 yaşındayken anne ve babası ile birlikte Almanya‘ya giderek burada yaşamaya başladı. 25 yaşında bir nakliyat firmasında işe giren ve uluslararası TIR şoförlüğü yapmaya başlayan 6 çocuk babası Aydurmuş, yaklaşık 3 ay önce kalp krizi geçirince emekliye ayrıldı. Almanya‘nın Bielefeld kenti yakınlarında bulunan Löhne kasabasında yaşayan Aydurmuş, 3 gün önce 5 Rus gencin beyzbol sopalı saldırısı sonucu can verdi.

“KIZINI GARA BIRAKMAK İÇİN GİTMİŞ”

Aydurmuş’un Gümüşhane Cezaevi’nde infaz koruma memuru olarak görev yapan ağabeyi Yaver Aydurmuş, “Kardeşimin Sibel, Songül, Selma adında 3 yetişkin kızı Hannoverkentinde çalışıyordu. Kızlar Anneler Günü nedeniyle aldıkları hediyeleri ablaları SelmaAydurmuş’a vererek Bielefeld kentinde oturan annelerine göndermişler. Akşam saatlerinde ise kardeşim, kızını gara bırakmak için olay yerine gitmiş” dedi.

“CAMI PARÇALAMIŞLAR”

Aydurmuş şöyle devam etti: “Olayın nedeninin Türk düşmanlığından kaynaklandığı yönünde iddialar var. Kardeşimin aracının arka camında bir Türk bayrağı vardı. Görgü tanığı bir Alman kadının ifadesine göre ellerinde beyzbol sopaları olan 5 kişilik grup ‘Defol Türk’ gibi laflar ederek bayrağın bulunduğu camı parçalamışlar ve kardeşime saldırmışlar.”

Öte yandan Alman polisinin gözaltına aldığı 5 Rus gençten 4’ünü serbest bıraktığı, görgü tanıklarının ifadeleri sonrası bu kişileri tekrar gözaltına aldığı belirtildi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

2.661

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?