Yunanistan ve Suriye’den Türk Jetlerine Taciz..

reklam

Ege Denizi’nde ve Suriye’de eğitim ve devriye uçuşu yapan Türk jetlerini radar kilidiyle taciz eden iki ülkeye de aynı şekilde karşılık verildi.

Yunanistan ve Suriye'den Türk Jetlerine TacizGenelkurmay Başkanlığı, Ege Denizi‘nin uluslararası hava sahasında Türk jetlerini radar kilidiyle taciz eden Yunanistan‘a ait F-16’lara aynı şekilde karşılık verildiğini bildirildi.Suriye sınır hattında da eğitim uçuşu yapan jetler taciz edildi ve gerekli karşılık verildi.

“2 DAKİKA KİLİTLENDİLER”

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli günlük faaliyetlere yer verildi. Buna göre, dün, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait 2 F-4 ve 2 F-16 uçağı ile Ege‘de eğitim uçuşu icra edildi.

Uçuşlar esnasında, Yunanistan‘ın 2 F-16 uçağı, Türkiye‘nin 2 F-4 ve 1 F-16 uçağına, iki dakika süre ile radar kilidi muhafaza etmek suretiyle tacizde bulundu. Yürürlükteki angajman kuralı gereği tacize mukabele edildi.

SURİYE’DEN DE TACİZ VAR

Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca ise 10 F-16 uçağı ile devriye uçuşu icra edildi. Uçuşlar sırasında Hatay üzerinde “Hava Muharebe Devriye Görevi” icra etmekte olan 2 F-16 uçağına, Suriye‘de konuşlu SA füze sistemi tarafından 14.15-14.22 saatleri arasında 45 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

2.010

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?